OPOWIESCI ZE SWIATA WIEDZMINA

OPOWIESCI ZE SWIATA WIEDZMINA

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

OPOWIESCI ZE SWIATA WIEDZMINA

  • OPOWIESCI ZE SWIATA WIEDZMINA
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

OPOWIESCI ZE SWIATA WIEDZMINA

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Wiedźmin jakiego nie znacie! Tom oryginalnych opowiadań inspirowanych prozą Andrzeja Sapkowskiego, a napisanych przez najpoczytniejszych rosyjskich i ukraińskich twórców fantasy. Autorzy potraktowali temat niezwykle kreatywnie, dając popis swojej fantazji i umiejętności.
Popularność historii o wiedźminie w Rosji i na Ukrainie od lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że tamtejsi pisarze ochoczo podchwycili pomysł polskich redaktorów na skompletowanie antologii opowiadań nawiązujących do sagi Sapkowskiego. Specyfika świata Geralta, opisanego przez polskiego mistrza, daje w tym względzie wielkie pole do popisu. Proza AS-a, czerpiąc z mitów i baśni, zawierając odniesienia do historii i współczesności, bawiąc się językiem, pozwala na konstruowanie oryginalnych odwołań. Ich śledzenie zapewni czytelnikom zarówno dobrą zabawę, jak i chwilę zadumy.
Powstałe na potrzeby `Opowieści ze świata wiedźmina` utwory są zróżnicowanie gatunkowo i nacechowane indywidualnym stylem każdego z pisarzy. W tomie znalazło się osiem tekstów, autorstwa m.in.: Leonida Kudriawcewa (`Polowanie na Quacka`, `Prawo metamorfa`), Władimira Wasiljewa (`Wiedźmin z Wielkiego Kijowa`, `Oblicze Czarnej Palmiry`), Marii Galiny (`Wilcza gwiazda`, `Ekspedycja`, `Patrzący z ciemności`) i Andrieja Bielanina (`Profesjonalny zwierzołak`, `Tajny wywiad cara Grocha`, `Moja żona wiedźma`).
Ogólne

Autor

praca zbiorowa

Ilość stron

486

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-7590-093-4

Wydawca

Solaris

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel