Masa o żołnierzach polskiej mafii

Masa o żołnierzach polskiej mafii

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Masa o żołnierzach polskiej mafii

  • Masa o żołnierzach polskiej mafii
- + Dopasuj

Masa o żołnierzach polskiej mafii

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Wstrząsająca opowieść o ludziach od czarnej roboty polskiej mafii.

Ta książka jest inna od pozostałych z serii `Masa o polskiej mafii`. Tym razem słynni bossowie i najgłośniejsze akcje polskich gangsterów stanowią jedynie tło dla bohaterów tego tomu - szeregowych członków rodzimych gangów. Oddajemy głos osławionym `karkom` z bejsbolami w ręku, którzy budzili grozę na ulicach wielkich miast, i eleganckim `załatwiaczom`, pośredniczącym między gangami a światem biznesu. Wprawdzie ich pseudonimy rzadko są szerzej znane, ale to oni tworzyli historię polskiej mafii - stali w pierwszym szeregu wojen z konkurencyjnymi gangami, zarabiali dla swych szefów miliony dolarów, wreszcie to oni trafiali do więzienia, gdy bossowie uznali, że nie są im już więcej potrzebni. 

Opowieści mafijnych `dołów` są i zabawne, i tragikomiczne, i przygnębiające. Chłopcy żyli szybko, pełnią życia, ale ze świadomością, że śmierć czyha za każdym rogiem. Często nie tylko czyhała, ale także brała co swoje. Ci, którzy przeżyli, w tym tomie dokonują obrachunku sumienia.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim `Masa o kobietach polskiej mafii`, nagrodzonej `Bestsellerem Empiku 2014` w kategorii literatura faktu, kolejne tomy - `Masa o pieniądzach polskiej mafii`, `Masa o porachunkach polskiej mafii`, `Masa o bossach polskiej mafii` i `Masa o kilerach polskiej mafii` - przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. `Gucci Boys`, `Al Capone w Warszawie`, `Zdrada Kopernika`, oraz pozycji z gatunku non-fiction: `Świat tajnych służb`, `Gang` i `Pięść Dawida`. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Do niedawna redaktor naczelny `Focusa Śledczego`, obecnie redaktor `Focusa Historia`.

Jarosław Sokołowski - pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. `Pershingiem`. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć `Pruszków`.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Format

14.5x20.5 cm

ISBN

978-83-8097-011-3

Wydawca

Prószyński Media

Autor

Artur Górski

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel