Kresy. Piękno utracone

Kresy. Piękno utracone

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Kresy. Piękno utracone

  • Kresy. Piękno utracone
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Kresy. Piękno utracone

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
„Kresy. Ogromne, bardzo zróżnicowane, nie do końca określone terytorium, które intuicyjnie sytuujemy pomiędzy obecną wschodnią granicą Polski i granicą Rzeczpospolitej sprzed roku 1772. […] Kresy – Ukraina – pogranicze. Kresy czego? Dla nas nie ulega wątpliwości, że to część odległa, skrajna, kresowa właśnie, ale część Rzeczpospolitej, którą utożsamiamy z Polską… […] Tak jak każdy inny naród mamy prawo do swej zbiorowej pamięci, swych mitów i swych sentymentów. Tym bardziej, że wciąż żyje pokolenie, które na kresach się urodziło i które musiało je opuścić w dramatycznych okolicznościach”.
(ze Słowa wstępnego prof. dr. hab. Jana K. Ostrowskiego)

Album „Kresy. Piękno utracone” to publikacja poświęcona tematowi wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Na stu kilkudziesięciu wielkoformatowych fotografiach utrwalone zostały dzieła architektury, widoki miast, ruiny kresowych twierdz, wyjątkowe krajobrazy – tak istotne dla polskiej spuścizny kulturowej, a wciąż tak mało znane. Okruchy piękna utraconego.
Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

146

Rok Wydania

2015

Oprawa

twarda oprawa w obwolucie

Format

24x33 cm

ISBN

978-83-274-2933-9

Wydawca

Olesiejuk

Autor

Jan K. Ostrowski , Siergiej W. Tarasow

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel