Klub Karmy

Klub Karmy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Klub Karmy

  • Klub Karmy
- + Dopasuj

Klub Karmy

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Gdy zadzierasz z Karmą, licz się z tym, że oberwiesz!

Madison przyłapała chłopaka na zdradzie z najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Każdą inną nastolatkę ten fakt by załamał. Jednak nie Madison. Ona, bowiem woli planować zemstę. I to nie tylko na frajerze, z którym jeszcze do niedawna była.

Równowaga musi zostać zachowana, a skoro wszechświat o to nie dba, zajmie się tym Klub Karmy.

Ogólne

Ilość stron

312

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

12.5x19.5 cm

ISBN

978-83-7574-998-4

Wydawca

Fabryka Słów

Autor

Jessica Brody

4 na 5

Karma w dosłownym znaczeniu oznacza \"czyn\" lub \"działanie\". W wielu religiach rozumiana jest w sensie prawa przyczyny i skutku - dobre działania wracają jako szczęście, a złe jako cierpienie. Sięgając po książkę Jessiki Brody „Klub Karmy” wiedziałam, że podczas lektury przyjdzie mi zgłębić temat karmy. Ba, nawet z nią zadrzeć, ale nawet nie przypuszczałam, że będzie to tak ciekawe doświadczenie.

Madison wiedzie życie przeciętnej nastolatki aż do dnia, w którym przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie z najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Jej świat się zawala, a karma, która powinna wyrównać rachunki wydaje się nieobecna. Dziewczyna postanawia wziąć sprawy we własne ręce i walczyć o sprawiedliwość. Wraz z przyjaciółkami otwiera „Klub Karmy” mający za zadanie działać tam, gdzie równowaga we wszechświecie została zachwiana. Ale czy można bezkarnie igrać z karmą i według własnego uznania wykonywać wyroki?


Zdrada ukochanej osoby jest bolesnym przeżyciem, a kiedy dodatkowo nasz były obnosi się ze swoim nowym szczęściem na szkolnych korytarzach jeszcze trudniej poradzić sobie z cierpieniem i bolącym sercem, które nie potrafi na zawołanie przestać kochać. Można pogodzić się z losem i mieć nadzieję, że życie potraktuje zdradziecki obiekt naszych westchnień równie łaskawie, co on nas, albo spłacić długi osobiście. Zemsta na zimno smakuje najlepiej, a kiedy Madison odkrywa tę starą prawdę zaczyna działać. Efekty jej posunięć przynoszą nie tylko satysfakcję, ale też dają poczucie sprawiedliwości. Klub Karmy ma coraz więcej beneficjentów, a jego członkinie prześcigają się w pomysłach na ukaranie swoich byłych niewiernych i złych chłopaków. Wszystko przebiega zgodnie z planem do czasu, kiedy łańcuch karmicznych zdarzeń zaczyna odbijać się rykoszetem.

Jessica Brody stworzyła ciekawą historię i osadziła ją w środowisku szkolnym. Powołała do życia młodych ludzi, którzy nie tylko zmagają się ze szkolnymi podziałami, nauką i trądzikiem, ale też przeżywają pierwsze porywy serca i miłosne rozczarowania. I choć podjęła temat znany i nie raz już poruszany, to zrobiła to w tak interesujący i zabawny sposób, że przygoda z lekturą jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Madison - główna bohaterka, a zarazem narratorka ma bardzo ciekawe i śmiałe spostrzeżenia oraz przemyślenia, które momentami doprowadzają czytelnika do niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Ta dziewczyna znalazła własny sposób na rozwiązywanie problemów, ale w swojej młodzieńczej naiwności nie przewidziała, że każdy medal ma dwie strony i nie wszystko da się przewidzieć.

\"Klub Karmy” to lekka i nasycona dobrym humorem opowieść przeznaczona dla nastoletnich czytelników. Książka, przy której nie tylko można miło i wesoło spędzić czas, ale też zwrócić uwagę na ważne zagadnienia, gdyż autorka pod podszewką przedstawionych wydarzeń przemyca pewne ważne przesłanie. Powieść ma niestety jedną wadę – ohydną okładkę, która aż kłuje w oczy. A jednocześnie jest namacalnym dowodem na to, że dobry towar nie potrzebuje pięknego opakowania aby zrobić wrażenie na odbiorcy.

Powieść polecam czytelnikom młodym, lubiącym ciekawe i zabawne historie, przy których można odpocząć i dobrze się bawić. Lektura jest idealna na wakacje.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel