Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy

Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy

  • Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Mieszkają w pełnych przepychu pałacach, mają najdroższe auta, piękne kobiety, pieniądze i zastępy fanatycznych wielbicieli. „Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy” Mikela Hema to opowieść o drodze do władzy absolutnej. To gorzka, inteligentna satyra i analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci.

Mikel Hem, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach i analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty, które ilustruje barwnymi anegdotami dotyczącymi prywatnego życia dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i sportach – także tych bardzo ekstremalnych, o miłosnych podbojach i cudach jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, ale daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje ich poczynania, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów.

„Jak zostać dyktatorem” w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy, dzięki którym „słońca narodów” z całego świata dochodziły do władzy i przy jej pomocy eliminowały przeciwników. Pokazuje też, że opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach może być zarazem historią o buncie i narastającej społecznej frustracji, która prowadzi do rewolucji skierowanych przeciwko absolutnej władzy.
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

256

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-648-4681-6

Autor

Mikal Hem

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Gatunek

Literatura faktu , Reportaż

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel