Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej

Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej

  • Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Sławomir Koper powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej. W swojej najnowszej książce przedstawia świat gwiazd teatru, kabaretu, kina i sportu. Jak zwykle opisuje życie prywatne swoich bohaterów, ich miłości, sukcesy i rozczarowania. A wszystko na tle niezwykle barwnej epoki.

Niektóre z gwiazd międzywojnia zachowywały się jak współcześni nam celebryci, inne zazdrośnie strzegły swojej prywatności. To była niezwykła plejada: Smosarska, Pogorzelska, Mankiewiczówna, Halama, Barszczewska, Bodo, Żabczyński, Jaracz, Osterwa, Węgrzyn. A do tego polskie medalistki olimpijskie: Konopacka, Walasiewiczówna, oraz finalistka Wimbledonu. Jak zwykle autor nie zapomina o wzajemnym przenikaniu się środowisk, gośćmi scen kabaretowych bywali przecież politycy, a minister Ignacy Matuszewski poślubił Halinę Konopacką. Sukcesy tenisowe Jadwigi Jędrzejowskiej zadecydowały o nakręceniu słynnej Jadzi, gdzie w główne role wcielili się Jadwiga Smosarska i Aleksander Żabczyński.

Jak zwykle u tego autora atutem książki jest lekka i potoczysta narracja, Koper obficie cytuje pamiętniki, listy i relacje prasowe, co dodaje pracy autentyczności. To znakomity opis epoki, która zniknęła wraz z wybuchem drugiej wojny światowej.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

342

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-111-3934-3

Autor

Sławomir Koper

Oprawa

Miękka

Format

13x20 cm

ISBN

978-83-11-13934-3

Gatunek

Reportaż

Wydawca

Bellona

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel