Grobowiec Lenina. Ostatnie dni radzieckiego imperium

Grobowiec Lenina. Ostatnie dni radzieckiego imperium

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Grobowiec Lenina. Ostatnie dni radzieckiego imperium

  • Grobowiec Lenina. Ostatnie dni radzieckiego imperium
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Grobowiec Lenina. Ostatnie dni radzieckiego imperium

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Katyń. Kreml. Sachalin. David Remnick z bliska obserwował każdy przejaw agonii sowieckiego imperium. To niezwykłe połączenie przenikliwej analizy i brawurowego reportażu, którego bohaterami są zarówno górnicy na Syberii, jak i ostatni żyjący zausznicy Stalina czy Michaił Gorbaczow oraz Borys Jelcyn. Lepszej książki o końcu ZSRR nie sposób sobie wyobrazić ‒ pisał „The New York Times”. Ale bez „Grobowca Lenina” nie sposób też zrozumieć, czym jest Rosja dzisiaj.

Komunistyczna ideologia, radzieckie państwo i stare imperium przestały istnieć i nie ma rzeczywistego powodu, by bać się ich powrotu. Niemniej poczucie końca – nagłego i szczęśliwego zakończenia – jest złudzeniem, w które od wielu lat już nikt nie wierzy.
ZE WSTĘPU DO KSIĄŻKI

DAVID REMNICK jest redaktorem naczelnym prestiżowego magazynu „The New Yorker” i jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy Ameryki. Swoją karierę zaczynał w gazecie „The Washington Post” ‒ był jej moskiewskim korespondentem w latach pierestrojki, czego owocem jest książka „Grobowiec Lenina”. W 1994 roku otrzymał za nią Nagrodę Pulitzera, a „Time” uznał ją za najważniejszy tytuł roku. Drugi akt wydarzeń w Związku Radzieckim ‒ po rozpadzie imperium ‒ przedstawił w „Zmartwychwstaniu”. Jest też autorem m.in. biografii boksera Muhammada Alego („King of the World”, 1998) oraz Baracka Obamy  („The Bridge: The Life and Rise of Barack Obama”, 2010).

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

616

Rok Wydania

2014

ISBN

9 788 326 813 559

Autor

Remnick David , David Remnick

Oprawa

oprawa zintegrowana , Twarda

Format

17x24.5 cm

ISBN

978-83-268-1318-4

Gatunek

Dokument , Historia

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel