Carcassonne

Carcassonne

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Carcassonne

  • Carcassonne
- + Dopasuj

Carcassonne

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejąć kontrolę nad wielką łąką.
Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki, łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, ogromne nawet, czasem się łączą.
W chwili gdy dany obiekt zostaje ukończony - jak miasto lub droga - osoba kontrolująca go otrzymuje punkty, a znacznik kontroli wraca do gracza.
Należy jednak uważać, by nagle nie odkryć, że wszystkie nasze znaczniki kontroli zostały rozstawione na planszy w nieukończonych obiektach! W takiej sytuacji nie mamy możliwości zdobywania kolejnych punktów!
Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole.

Ogólne

Producent

Ab (Mfk)

Zestaw zawiera

72 żetony; 1 tor punktacji; 40 pionków w 5 kolorach; instrukcja; 5 pionków opatów

Charakterystyka

Rodzaj

Logiczna , Przygodowa , Strategiczna , Towarzyska

Wersja językowa

Instrukcja: polska

Liczba graczy

2 - 5

Klasyfikacja wiekowa

8+

Czas gry [min]

30

5 na 5

Opinia pochodzi od:

Gra warta polecenia ...

Gra warta polecenia każdemu.

4 na 5

Opinia pochodzi od:

Ciekawa gra planszow...

Ciekawa gra planszowa, w której rozgrywka za każdym razem różni się od poprzedniej. Proste zasady pojmie nawet małe dziecko. Doskonała do rodzinnego spędzania czasu.

5 na 5

Opinia pochodzi od:

Super gra...

Super gra

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel