Burton & Swinburne. Wyprawa w góry księżycowe

Burton & Swinburne. Wyprawa w góry księżycowe

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Burton & Swinburne. Wyprawa w góry księżycowe

  • Burton & Swinburne. Wyprawa w góry księżycowe
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Burton & Swinburne. Wyprawa w góry księżycowe

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
KOLEJNA POWIEŚĆ ZDOBYWCY NAGRODY IM. PHILIPA K. DICKA 2010 r.

Jest rok 1863, ale nie ten, który być powinien. Czas bardzo zboczył z kursu i mają miejsce wydarzenia, które doprowadzą do niszczycielskiej wojny światowej. Premier lord Palmerston uważa, że posiadając wszystkie trzy Oczy Naga będzie w stanie wpłynąć na przebieg zdarzeń i uniknąć wielkiej wojny. Już ma w swoich rękach dwa kamienie, ale trzeci musi dla niego zdobyć sir Richard Francis Burton. Dla agenta królewskiego jest to szansa na powrót w Góry Księżycowe, gdzie mógłby podjąć drugą próbę odnalezienia źródeł Nilu. Szyki miesza mu rywal John Hanning Speke, a eskalacja konfliktu może doprowadzić do wojny, której próbuje zapobiec Palmerston!
Zaplątany w sieć przyczyn, skutków i nieuchronności Burton nie zdaje sobie nawet sprawy, o jak wysoką stawkę toczy się gra. Ostateczne starcie nastąpi w Londynie, gdzie w roku 1840 Burton musi stanąć oko w oko z człowiekiem odpowiedzialnym za zamieszanie w czasie - Skaczącym Jackiem!

SIR RICHARD FRANCIS BURTON - Podróżnik, poliglota, uczony i agent królewski, czy też może marionetka na usługach sił, których nie jest nawet w stanie pojąć?
ALGERNON CHARLES SWINBURNE - Słynny poeta o ognistej czuprynie, poszukiwacz wrażeń i wyznawca markiza de Sade`a, ból sprawia mu przyjemność, a brandy doprowadza do ruiny!

Trzeci tom przygód Burtona i Swinburne`a stanowi zwieńczenie cyklu, który rozpoczął się `Dziwną sprawą Skaczącego Jacka` i `Zdumiewającą sprawą Nakręcanego Człowieka`.

`Od czasu do czasu natrafiam na książkę, czy też cykl książek, który wyrywa mi dywan spod nóg, po czym wymierza mi swoją genialnością celny cios między oczy i mówi: `Kochasz mnie!`, a ja, biedny, nie mogę zrobić nic innego, jak tylko skwapliwie przytaknąć: `Kocham! Kocham nad życie!`.
ELITIST BOOK REVIEWS

`Nie pamiętam już, kiedy ostatnio tak bardzo zaskoczyła mnie czytana powieść i kiedy wprawiła mnie w tak wielkie zdumienie i wzbudziła tak wielki entuzjazm, że niemal nie byłem w stanie wyrazić słowami, jak bardzo ją polecam.`
ROB WILL REVIEW
Ogólne

Autor

Mark Hodder

Ilość stron

510

Rok Wydania

2013

Oprawa

oprawa zintegrowana

Format

12.5x21 cm

ISBN

978-83-7574-898-7

Wydawca

Fabryka Słów

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel