Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Angela Merkel. Cesarzowa Europy

  • Angela Merkel. Cesarzowa Europy
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Angela Merkel. Cesarzowa Europy

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
W znakomicie napisanej biografii Arkadiusz Stempin przybliża sylwetkę niemieckiej kanclerz. To pasjonująca opowieść o kobiecie, która stała się twarzą dzisiejszych Niemiec, a w swym gabinecie ma portret carycy Katarzyny II.

O Angeli Merkel można powiedzieć słowami Jonasza Kofty: „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”... Jedni w niemieckiej kanclerz widzą cesarzową Europy, która dyktuje drakońskie programy oszczędnościowe. Inni cytują tytuł powieści Roberta Musila o upadku monarchii habsburskiej „Człowiek bez właściwości” i mówią: stale zwleka, nie rozumie zachodniej idei solidarności. Również w Polsce opinie są podzielone. Są tacy, którzy wskazują na wielkopolskie i gdańskie korzenie „Anieli Kazimierczak” i dobry kontakt z „krajanem z Kaszub” Donaldem Tuskiem. Inni straszą nią jako „Bismarckiem w spódnicy”.

Adam Krzemiński, `Polityka`
Dr hab. Arkadiusz Stempin, historyk i politolog, specjalista od najnowszej historii Niemiec. Profesor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, gdzie jest kierownikiem katedry Konrada Adenauera, i Uniwersytetu Alberta Ludwika we Freiburgu (Niemcy). Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i germanistykę na Uniwersytecie we Freiburgu, gdzie uzyskał doktorat (2003) i habilitację (2008).
Ogólne

Autor

Arkadiusz Stempin

Ilość stron

408

Rok Wydania

2014

Oprawa

oprawa zintegrowana

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1302-3

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel