Alpejscy wojownicy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Alpejscy wojownicy

  • Alpejscy wojownicy
- + Dopasuj
dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport. Nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach. Ich osiągnięcia przeszły na zawsze do historii podboju Himalajów.

Oto niezwykła historia wojowników spod góry Triglav

W swojej najnowszej książce Bernadette McDonald, autorka bestsellerowej `Ucieczki na szczyt`, przygląda się losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii - kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav - i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść.

Bohaterowie `Alpejskich wojowników` - Aleš Kunaver, Viki Grošelj,Tomaž Humar i inni - docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

W książce `Alpejscy wojownicy` Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami.
Wojtek Kurtyka, alpinista, autor `Chińskiego maharadży`
Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

398 , 400

Rok Wydania

2016

ISBN

978-83-268-2324-4

Autor

Bernadette McDonald , Bernadette McDonald

Oprawa

oprawa twarda , Twarda

Format

17x22 cm

ISBN

978-83-268-2324-4

Gatunek

Literatura faktu

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel