All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem

All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem

  • All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Seria `Reporterzy Dużego Formatu” : Najlepsi autorzy, gorące tematy i fascynujące historie bez fikcji.

Dominikana to karaibski raj! Tak mówią ci, którzy pojechali tam w wersji all inclusive. Ale wystarczy, że zrobicie krok poza strzeżone strefy dla turystów, i wciągnie was zupełnie inny świat, którego najsilniejszym żywiołem, najważniejszym bóstwem, najpopularniejszą walutą i największym przekleństwem jest seks. Tu nawet dyktatorzy w równym stopniu opętani są władzą, jak i seksem, obalają ich kobiety, które im nie uległy, a seksualne skandale demaskują dziennikarki, które uważa się za seksbomby.

W podróż po Dominikanie autor zamiast przewodnika zabrał powieść noblisty Mario Vargasa Llosy `Święto kozła`. Z raju na plaży wędruje na samo dno karaibskiego piekła. Uwaga! Ta książka parzy!

Jak przetłumaczyć na polski słowo macho? Po przeczytaniu `All inclusive` już wiem: koguty. To o kogutach - tych z pazurami, w kąpielowych gatkach, generalskich mundurach i sutannach - pisze w swoim rewelacyjnym debiucie Mirek Wlekły. Żeby nam opowiedzieć o tym, dokąd prowadzą ich rządy, zabrał nas do Dominikany, gdzie nawet ruch uliczny nie jest ruchem ulicznym tylko walką opancerzonych kogutów. W tym kraju, który zajmuje ponad połowę pięknej karaibskiej wyspy, koguty rządziły i rządzą, krzywdzą, zabijają, płodzą i zdradzają. Ale Wlekły nie byłby reporterem, gdyby nie dotarł również do smutnych kogutów, zmęczonych stroszeniem piórek dla europejskich turystek. Bo nie pojechał do Dominikany, żeby sądzić, tylko pomóc nam pojąć świat, który w folderach sprzedają nam, jako plastikowy raj. Nie dajcie się nabrać. Zajrzyjcie, co kryje się za kulisami świata all inclusive. Wlekły wam pomoże.

Jacek Hugo-Bader, reporter

Mirosław Wlekły - rocznik 1978, współpracownik `Dużego Formatu` i `Wysokich Obcasów`, dodatków do `Gazety Wyborczej`. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za tekst `Zabawa w króla ciszy` publikowany na łamach `Dużego Formatu`.

Ogólne

Producent

Agora

Ilość stron

248

Rok Wydania

2015

ISBN

978-83-268-1386-3

Autor

Mirosław Wlekły

Oprawa

oprawa zintegrowana , Półtwarda

Format

14x21.5 cm

ISBN

978-83-268-1386-3

Gatunek

Reportaż

Seria

Biblioteka Gazety Wyborczej , Reporterzy Dużego Formatu

Wydawca

Agora SA

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel