Aleja tajemnic

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Aleja tajemnic

  • Aleja tajemnic
- + Dopasuj

Produkt chwilowo niedostępny

Aleja tajemnic

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia? 

Z wiekiem, szczególnie w snach i wspomnieniach, żyjemy przeszłością. Bywa, iż żyjemy nią bardziej niż tym, co otacza nas w chwili obecnej. 

Po latach Juan Diego wyruszy w podróż na Filipiny, ale będą mu towarzyszyć sny oraz wspomnienia z dzieciństwa i czasów dorastania, to w nich jest najbardziej żywy. `Los naznaczył go swoim piętnem`, opisuje John Irving Juana Diego. `Ciąg zdarzeń, ogniwa naszego życia - to wszystko, co wiedzie nas tam, dokąd zmierzamy, szlaki, którymi podążamy do końca, to, czego się spodziewamy i nie spodziewamy, może stać pod znakiem zapytania, trwać niewidoczne, albo rzucać się w oczy`. 

`Aleja tajemnic` to opowieść o tym, co spotyka Juana Diego na Filipinach, gdzie wydarzenia z przeszłości - z Meksyku - ścierają się z tym, co ma dopiero nastąpić. 

Pociągają mnie bohaterowie, którzy znają przyszłość - albo tak im się zdaje. 

John Irving 

John Irving urodził się w Exeter w stanie New Hampshire w 1942 roku. Jego pierwsza powieść, `Uwolnić niedźwiedzie`, ukazała się w roku 1968. Przez dwadzieścia lat był zapaśnikiem, karierę trenera zapasów zakończył w wieku lat dwudziestu siedmiu. Trzykrotnie nominowany do National Book Award, zdobył ją raz, w 1980 roku za powieść `Świat według Garpa`. W 1981 roku otrzymał O. Henry Award za opowiadanie `Interior Space`. W 2000 roku zdobył Oscara za najlepszy scenariusz na podstawie książki za `Wbrew regułom`, a w 2013 roku Lambda Literary Award za `W jednej osobie`. Jest znany i podziwiany na całym świecie, a jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków. Za najpopularniejszą z nich wszędzie uważa się `Modlitwę za Owena`. `Aleja tajemnic` to jego czternasta powieść.

Ogólne

Producent

Firma Ksiegarska

Ilość stron

512

Rok Wydania

2016

Oprawa

oprawa broszurowa

Format

14x20.5 cm

ISBN

978-83-8069-228-2

Wydawca

Prószyński Media

Autor

John Irving

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel