Gra Xbox One Batman: Return to Arkham

Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
Gra Xbox One Batman: Return to Arkham

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Gra Xbox One Batman: Return to Arkham

  • Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
  • Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
  • Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
  • Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
  • Gra Xbox One Batman: Return to Arkham
- + Dopasuj

Gra Xbox One Batman: Return to Arkham

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Batman: Return to Arkham

Batman: Return to Arkham to zestaw składający się z gier Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City - dwóch z jednych z najbardziej docenionych gier konsol poprzedniej generacji. Oba tytuły zostały zremasterowane przez firmę Virtus z myślą o PlayStation®4 i Xbox One z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4. Zestaw oferuje fanom możliwość zagrania w dwie pierwsze gry z serii Batman: Arkham, wraz z wszystkimi dodatkami GOTY i DLC dedykowanymi obu grom, z ulepszoną grafiką, poprawionymi modelami otoczenia i oświetlenia oraz ulepszonymi efektami.

 


Batman: Arkham Asylum
to gra od której wszystko się zaczęło. Opracowana przez Rocksteady Studios i wydana w 2009 roku, wyznaczyła standardy dla gier z pod znaku akcji, przygody i super bohaterów. Tytuł ten zabrał graczy w niezwykle mroczną przygodę do samej głębi Arkham Asylum. Dzięki tej oryginalnej historii gracze, pozostając w cieniu, zasieją strach w sercach swoich wrogów, spotkają na swej drodze Jokera, a także najbardziej znanych złoczyńców Gotham City. Należą do nich Harley Quinn, Bane, Killer Croc, Trujący Bluszcz i Scarecrow, którzy przejęli kontrolę nad azylem.


Batman: Arkham City jest kontynuacją gry Batman: Arkham Asylum powstałą w 2011 roku. Gra, która została zbudowana na mrocznym fundamencie poprzedniczki, wysyła graczy do obszernego Arkham City - silnie strzeżonego "domu" dla wszystkich przestępców, gangsterów i szaleńców z Gotham City. Dzięki olbrzymiej galerii postaci takich jak: Joker, The Riddler, Two-Face, Harley Quinn, Pingwin, Freeze i wielu innych, gra w pełni pozwala graczom wcielić się w Mrocznego Rycerza, który wymierzania sprawiedliwość „mieszkańcom" Arkham.
Zastosowane technologie

Przemoc Przemoc

16 16

Charakterystyka

Producent

Cenega

Platforma

Xbox One

Producent

RockSteady Studios

Wydawca

Warner Bros Interactive Entertainment

Wydawca PL

Cenega Polska

Wersja językowa

Angielska

Gatunek

Akcja , Przygodowa , TPP (Third-Person Perspective)

Seria

Batman

Klasyfikacja wiekowa (PEGI)

Przemoc , 16

Techniczne

Producent

Cenega

Rodzaj

Gra

Tryb gry

Single player

3 na 5

Why So Serious?

Nostalgia to, z mojego punktu widzenia, szalenie niebezpieczna rzecz. Co chwila rozpala w moim sercu sentymentalny płomień otwierając jednocześnie portfel, z którego "bilety" narodowego banku polskiego przeznaczam na rzeczy doskonale mi znane. Tak samo było w przypadku mojego "Powrotu do Arkham".

Rzeczony tytuł, który notabene trafia do nas na dwóch płytach, to kompilacja dwóch gier, które ograłem wzdłuż i wszerz na Xboxie 360. Jako, że od tego czasu minęło lat siedem, to nie mogłem odmówić sobie nostalgicznej podróży do ponurego świata Mrocznego Rycerza, który swego czasu na nowo zdefiniował skradankowo-zręcznościowe tytuły wprowadzając przy okazji kapitalny i intuicyjny system walki.

Jak więc wypadła operacja przeniesienia ciągu zer i jedynek na nową generację? Nieźle, ale nie są to wyżyny pietyzmu z jakimi się już przy okazji innych remasterów spotykałem. Zdecydowanie brakuje tutaj trzeciej odsłony o podtytule Origins, więc "Powrót do Arkham" to... cóż, powrót do Arkham. Całość działa na najnowszym silniku UE4, gdzie podciągnięto do obecnych standardów rozdzielczość (FullHD) tekstury, modele czy oświetlenie. Widać, że developer nie poszedł po linii najmniejszego oporu i włożył nieco wysiłku w odrestaurowanie kilkuletnich gier. Wyłożył się jednak trochę przy optymalizacji, więc wprawne oko dostrzeże drobne spadki animacji. Nie jest to naturalnie coś co utrudnia czy uniemożliwia granie, ale komfort graficznych purystów może być zaburzony.

Sam środek gry, mechanika, fabuła zostały nienaruszone. To oznacza, że ponownie mamy świetną historię gdzie Joker, Strach na Wróble czy Edward Nigma przeczołgają nas po całym Arkham. Gdy dorzucimy do tego fenomenalny dubbing, gdzie Mark Hamill w roli Jokera przechodzi sam siebie, otrzymamy najlepszą grową adaptacje o superbohaterze. Osoby mniej znających język angielski obawiające się o to, że zawiłości fabularne będą uciekać pomiędzy palcami, ucieszy zapewne fakt, że tytuły posiadają polskie napisy (zdarzają się drobne wpadki przy tłumaczeniu, ale nic wielkiego)

Jeżeli ktoś zaczął przygodę z konsolami od obecnej generacji, nie ogrywał poprzednich odsłon, a ma zamiar zagrać w najnowszą odsłonę (Arkham Knight) może wziąć pod uwagę omawianą kompilację. Poprawny remaster wypchany po brzegi dodatkami zapewni przy normalnym przejściu ok. 50h czystej rozrywki. Dla osób zaglądających w najczarniejsze zakamarki Arkham, czy ganiających za wszystkimi zagadkami Riddlera czas ten wydłuży się jeszcze o kilkanaście godzin. Później już prosta droga do Arkham Knight...

2017 rok wiązał się z prawdziwym wyścigiem zbrojeń wśród producentów konsol. W końcu mamy na rynku potężniejsze wersje Sony Playstation 4 pod nazwą Pro oraz konsolę o najwyższej specyfikacji na rynku – Xbox One X. W końcu konsole mogą w pełni wykorzystywać możliwości telewizorów 4K z HDR i oferować oprawę audiowizualną zbliżoną do tego, co mają do zaoferowania topowe komputery PC.

Chociaż wśród gier na konsole zdecydowanie dominują strzelanki, gry przygodowe, RPG oraz wyścigi, na każdej platformie znajdziemy także takie tytuły, których głównym zadaniem jest ćwiczenie poczucia rytmu czy rozwijanie swoich wokalnych talentów.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel