Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
×
0 0

Jak wybrać depilator - przewodnik krok po kroku

Używanie depilatora to chyba najprostszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia. W przeciwieństwie do zwykłej golarki czy wosku, to rozwiązanie skuteczne, szybkie i bezpieczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby depilator spełniał dobrze swoje zadanie powinien być odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb. Co wziąć pod uwagę, szukając najlepszego modelu dla siebie?

Rodzaj depilatora


Podobnie jak w przypadku golarek dla mężczyzn, kobiece depilatory różnią się od siebie pod względem zastosowanej technologii. Głowica depilująca może być wykonana albo z metalowych pęset, albo z dysków. Pęsety rozmieszczone są w większych odległościach niż dyski, dlatego lepiej sprawdzą się przy depilowaniu słabych bądź rzadkich włosów. Im więcej par pęset, tym golenie jest szybsze i dokładniejsze, ale zwiększa to także szanse na podrażnienia. Osoby o wrażliwej skórze powinny szukać raczej depilatora z głowicą dyskową - szczególnie z dyskami ceramicznymi, które ze skórą obchodzą się znacznie łagodniej niż metalowe.


Rodzaj zasilania


W grę wchodzi zasilanie sieciowe (czyli podłączenie do gniazdka kablem), akumulatorowe (baterie) lub połączenie obu tych opcji. Oczywiście lepiej, jeśli nie musimy być uzależnieni od kontaktów - wtedy można użyć depilatora w dowolnym miejscu, w domu lub podróży. Jednak zanim wpadniemy w euforię należy jeszcze sprawdzić czas działania na jednym ładowaniu. Czasem jedna godzina ładowania starczy na 30, a czasem na 40 minut pracy. Warto sprawdzić to dokładnie, bo te 10 minut może mieć czasem kluczowe znaczenie!

Prędkość


Najprostsze depilatory posiadają tylko jedną prędkość, lepsze modele dwa stopnie prędkości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oczywiście możliwość regulacji - zawsze możemy zacząć od niższych obrotów, a gdy ciało przyzwyczai się do działania urządzenia przerzucić na szybszy bieg.

Szerokość głowicy


Im jest większa, tym większą powierzchnię ciała depilujemy za każdym pociągnięciem. Dlatego modele z rozszerzoną głowicą uchodzą za bardziej wygodne w użyciu i efektywne, bo pozwalają oszczędzić czas.


Dodatkowe akcesoria i nakładki


Standardowe działanie depilatora może być znacznie bardziej komfortowe, a to dzięki możliwości stosowania rożnych nakładek o dodatkowych funkcjach. Nasadka chłodząca zapewni uczucie chłodu, co złagodzi ból i podrażnienia skóry. Nasadka do peelingu pozwoli skutecznie zapobiec wrastaniu włosków, a specjalne rolki masujące zwiększą komfort przy depilacji. Dobrym rozwiązaniem jest także specjalna głowica do golenia miejsc wrażliwych.  Warto sprawdzić czy wybrane urządzenie dysponuje tymi możliwościami, szczególnie jeśli posiadamy wrażliwą skórę lub niski próg odporności na ból.

Przydatne funkcje


Zaawansowane modele są wyposażone w rożne udogodnienia. Przydatną funkcją jest nawiew powietrza, zapewniający chłodzenie i ukojenie dla skóry, dobrym patentem jest także funkcja podświetlenia. Osoby myślące o dyskrecji z pewnością docenią tryb silence, który umożliwia wyjątkowo cichą pracę depilatora.

Nie ma idealnego depilatora dla każdego, bo wiele zależy od rodzaju skóry, indywidualnej wrażliwości na ból oraz tego, które partie ciała depilujemy i z jaką częstotliwością. Znając odpowiedzi na te pytania, znacznie łatwiej dokonać właściwego wyboru. A oferta jest na tyle różnorodna, że naprawdę mamy w czym wybierać.

powrót

pixel