Google Maps - Mapy Google

Mapy Google: bezpłatne mapy internetowe

Mapy Google są bezpłatnym serwisem internetowym umożliwiającym oglądanie map, z którego można wygodnie korzystać w przeglądarce niezależnie od platformy. Widok z satelity Map Google jest stosunkowo szczegółowy, w stopniu pozwalającym na bezproblemowe rozpoznawanie domów i gruntów.

Mapy można łatwo przeciągać w żądanym kierunku, przytrzymując lewy przycisk myszy. Skalę mapy można zmieniać za pomocą kółka myszy lub przesuwając suwak powiększenia znajdujący się przy lewej krawędzi mapy w kierunku symboli „+” lub „-”. Kliknięcie strzałki w prawym dolnym rogu spowoduje wyświetlenie miniaturowej mapy podglądu, która dodatkowo ułatwia przesuwanie bieżącego fragmentu mapy.

Oprócz funkcji planowania tras Mapy Google zawierają również usługę o nazwie Street View, która umożliwia wirtualny spacer przez dzielnice wielu miast.
Mapy Google
Widok z satelity

Widoczny fragment mapy można również wyświetlić w postaci widoku z satelity. W tym celu wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu ikonę „Satelita”. Włączenie odpowiedniego przybliżenia lub wybranie większej skali umożliwia nawet dokładne oglądanie dachów, ogrodów i pojazdów w danym mieście lub miejscowości.

Planowanie tras

Aby uruchomić funkcję planowania tras samochodem i na pieszo, wystarczy kliknąć przycisk „Wyznacz trasę”. Trasę zaproponowaną przez usługę można bardzo łatwo dostosować do własnych upodobań, przesuwając ją myszą w odpowiednim kierunku.

Google Street View

Po przeciągnięciu żółtego ludzika znajdującego się nad suwakiem powiększenia w prawo na mapę (przytrzymując lewy przycisk myszy) zostanie wyświetlonych wiele niebieskich punktów, a w większych miastach nawet spore niebieskie przestrzenie. Po upuszczeniu ludzika na takim niebieskim obszarze zostanie otworzona usługa Google Street View z widokiem, który przeniesie użytkownika w dane miejsce. Szczególnie imponujące są 360-stopniowe zdjęcia panoramiczne umożliwiające wirtualne zwiedzanie całych ulic i dzielnic miast. Są one jednak dostępne przede wszystkim dla dużych miast.

Mapy Google jako aplikacja

Dla wielu systemów operacyjnych smartfonów Mapy Google są dostępne jako odrębna aplikacja.

powrót

pixel