Stoker

Stoker

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Stoker

  • Stoker
- + Dopasuj

Stoker

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:
Po tajemniczej śmierci ojca do domu Indii (Mia Wasikowska) i jej niestabilnej emocjonalnie matki (Nicole Kidman) wprowadza się stryj (Matthew Goode), którego dziewczyna podejrzewa o złe intencje. Napięcie rośnie a koniec zaskoczy niejednego widza.

Zastosowane technologie

Kidman Nicole Kidman Nicole

Mulroney Dermot Mulroney Dermot

Ogólne

Producent

Imperial Cinepix

Tytuł oryginalny

Stoker

Gatunek

Thriller

Reżyseria

Park Chan-wook

Obsada

Ehrenreich Alden , Goode Matthew , Kidman Nicole , Lucas Till , Mulroney Dermot , Wasikowska Mia , Weaver Jacki Ralph Brown ,

Scenariusz

Wentworth Miller

Muzyka

Clint Mansell

Czas trwania [min]

95 min.

Kraj produkcji

USA , Wielka Brytania

Rok produkcji

2013

Właściwości

Nośnik

DVD

Napisy

Angielskie , Arabskie , Bułgarskie , Chorwackie , Czeskie , Greckie , Hebrajskie , Islandzkie , Polskie , Portugalskie , Rumuńskie , Serbskie , Słoweńskie , Tureckie , Węgierskie

Dźwięk

Angielski 5.1 DS , Czeski 5.1 , Polski 5.1 , Turecki 5.1 , Węgierski 5.1

Format obrazu

2.40:1 , 16:9

Dodatkowo na płycie

Kulisy , Sceny niewykorzystane

5 na 5

S jak :
(S)traszna tajemnica, która napędza akcję filmu. Czy przykładna na pierwszy rzut oka żona i matka mogła zamordować swojego męża? Co łączy ją z bratem nieboszczyka?
(S)eksowny ponad miarę Matthew Goode w przełomowej dla siebie roli mrocznego krewnego, który burzy spokój w pozornie szczęśliwym domostwie.
(S)atysfakcjonujące nawet największego estetę zdjęcia autorstwa wybitnego operatora Chung-hoon Chunga, którego kunszt mogliśmy wcześniej podziwiać w takich niezapomnianych obrazach jak „Old Boy” i „Pani zemsta”.

T jak
(T)ajemnicza atmosfera, którą w filmie potęguje niepokojąca i na długo zapadająca w pamięć muzyka Clinta Mansella, utalentowanego kompozytora i autora ścieżek dźwiękowych do min. „Czarnego łabędzia” i „Zapaśnika”.
(T)rudne relacje międzyludzkie trójki głównych bohaterów i ukazanie burzliwego okresu dojrzewania młodego człowieka w obliczu utraty bliskiej osoby to temat niezwykle wymagający nawet dla doświadczonego autora scenariuszy. Tym większe wyrazy uznania należą się znanemu z serialu „Prison Break” aktorowi Wentworthowi Millerowi, który tym znakomitym tekstem debiutuje jako scenarzysta.
(T)rafny wybór jakim okazało się powierzenie reżyserii filmu kultowemu twórcy z dalekiej Korei Chan-wook Parkowi, który wniósł do produkcji wysublimowanie i wrażliwość cechującą artystów z tej części świata.

O jak
(O)lśniewające odtwórczynie głównych ról : z jednej strony młodziutka Mia Wasikowska, która rozpoczyna dopiero światową karierę, z drugiej piękna i dojrzała Nicole Kidman. Pojedynek tych dwóch utalentowanych aktorek jest prawdopodobnie największym atutem filmu.
(O)ryginalna historia, która przeraża i fascynuje równocześnie. Nikt nie mówi prawdy. Nikt nie jest bezpieczny. Nikt nie uniknie kary.
(O)dważne podejście do budzącej się w młodej człowieku seksualności, ukazanej tutaj z wyczuciem i wyjątkowym smakiem.

K jak
(K)omiczne wstawki rozładowujące gęstniejącą z minuty na minutę atmosferę. Mimo poważnego tematu i ludzkich dramatów rozgrywających się na oczach widza, twórcy potrafili wprowadzić komediowe elementy, które dają oglądającemu czas na oddech.
(K)obieca główna bohaterka, której oczami obserwujemy rodzinny dramat. Z nieśmiałego obserwatora staję się w końcu siłą napędową kolejnych zdarzeń. W „Stokerze” mamy zresztą kilka znakomicie zarysowanych portretów silnych kobiet, które w żadnym wypadku nie stanowią jedynie ładnego tła.
(K)reatywne podejście do rozegrania dramatu rodzinnego, którego uczestnicy cały czas zamieniają się rolami i widz nigdy nie wiem z którą stroną sympatyzować.

E jak
(E)rotyczne podteksty przemycone w ujęciach z życia bohaterów, w najprostszych czynnościach dnia codziennego, takich jak zakładanie butów czy gra na pianinie. Nadają one filmowi dodatkowe smaku, bo sugerowanie w tym wypadku silniej działa na zmysły niż pokazywanie.
(E)legancja w każdym ujęciu. Piękne plenery amerykańskiego Południa, z doliną Missisipi i majestatycznymi górami Appalachy w tle. Większość zdjęć kręcona była w dusznym stanie Tennessee i jego stolicy – Nashville.
(E)fektowne stroje dwójki niezwykłych kostiumologów skrywających się pod pseudonimem Kurt & Bart, autorów kostiumów do „Witaj w klubie” i „Igrzysk śmierci. Kosogłos”.

R jak
(R)yzykowne zderzenie anglojęzycznych aktorów i typowo amerykańskiej historii z w przeważającej większości azjatycką ekipą filmową przyniosła zaskakujące efekty.
(R)ewelacyjne aktorstwo, również na drugim i trzecim planie, gdzie wprawne oko dostrzeże min. dwukrotnie nominowaną do Oscara Jacki Weaver, reżysera Harmony Korine i Dermota Mulroneya.
(R)ozrywka najwyższej próby dla najwybredniejszych kinomaniaków.
„Stoker” to 95 czystej przyjemności!!

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel