Matka Królów

Matka Królów

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Matka Królów

  • Matka Królów
- + Dopasuj

Raty online dostępne od 300,- do 20 000,-

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Losy Łucji Król, ubogiej wdowy z warszawskiej sutereny, i jej czterech synów ­ Romana, Zenona, Klemensa i Stanisława ­ splecione z przemianami politycznymi Polski od wczesnych lat 30. po Październik ’56. Rodzina Królów na zasadzie pars pro toto staje się metaforą społeczeństwa i jego postaw ­ powojenne losy synów Łucji pokazują cztery warianty biografii pokolenia: to konformizm karierowicza Romana, frustracja Zenona, skrajna ideowość Klemensa i totalny cynizm Stanisława. Destrukcyjna siła systemu dotyka jednak przede wszystkim prostego przyzwoitego człowieka – nieustannie walczącą o swoje dzieci, tytułową matkę Królów. A jednak słysząc: „Ciężkie miałaś życie”, odpowiada: „Inni mieli jeszcze cięższe”. Obsypany nagrodami, jeden z najwybitniejszych polskich filmów, przez lata blokowany przez cenzurę. Kino rozrachunkowe, ukazujące prawdę o naturze systemu, ale zarazem pozbawione nienawiści. Znakomite czarno­białe zdjęcia Edwarda Kłosińskiego i Witolda Adamka, sugestywna muzyka Przemysława Gintrowskiego i wielkie aktorstwo, na czele z Magdą Teresą Wójcik, która stereotypowi Matki Polki nadała prawdziwie ludzkie twarz.

Zastosowane technologie

Linda Bogusław Linda Bogusław

Zapasiewicz Zbigniew Zapasiewicz Zbigniew

Ogólne

Producent

Add Media

Gatunek

Dramat , Polityczny

Reżyseria

Zaorski Janusz

Obsada

Ferency Adam , Juszczakiewicz Michał , Linda Bogusław , Pieczka Franciszek , Stuhr Jerzy , Szczepkowska Joanna , Wójcik Magda Teresa , Zapasiewicz Zbigniew

Scenariusz

Janusz Zaorski

Muzyka

Przemysław Gintrowski

Czas trwania [min]

116

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

1982

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie , Polskie dla niesłyszących

Dźwięk

Polski 5.1

Format obrazu

4:3

Dodatkowo na płycie

zwiastun filmu po rekonstrukcji, materiał porównawczy przed i po rekonstrukcji, galeria zdjęć porównawczych, Kino RP, zobacz na Blu­Ray, zobacz na DVD.

Inteligentny dom to jeszcze do niedawna futurystyczna wizja z książek czy filmów science-fiction, obecnie coraz śmielej realizowana w prawdziwym świecie. Możliwość zdalnego zarządzania domowymi sprzętami, oświetleniem i energią, to atrakcyjna alternatywa dla tego, co znaliśmy do tej pory.

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel