Karuzela (booklet DVD)

Karuzela (booklet DVD)

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Karuzela (booklet DVD)

  • Karuzela (booklet DVD)
- + Dopasuj

Karuzela (booklet DVD)

dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Tytułowa, metaforyczna Karuzela, w której kręcą się bohaterowie nowego filmu Roberta Wichrowskiego, ma niewiele wspólnego z beztroską atrakcją rodem z lunaparku. Główni bohaterowie „Karuzeli” mają zaledwie trzydzieści lat, gdy stają przed najtrudniejszymi życiowymi decyzjami. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Kiedy dwaj najlepsi przyjaciele zakochują się w tej samej dziewczynie, ich męska przyjaźń wystawiona jest na ciężką próbę. Braterskie relacje oraz miłość do kobiety ważą się na jednej szali. Kłamstwo jest jedynie pozorną ucieczką i wyborem mniejszego zła.

Opowieść Roberta Wichrowskiego, reżysera „Karuzeli”, to wędrówka po ludzkiej duszy. Nie daje gotowych odpowiedzi, ale przeprowadza po skomplikowanym świecie uczuć głównych bohaterów. Są rozczarowani wizją świata, w którym relacje międzyludzkie ograniczają się do kontaktu za pośrednictwem komunikatorów, mediów społecznościowych czy telefonu komórkowego.

W główne postacie wcielili się, debiutujący w pierwszoplanowych rolach, aktorzy - Mikołaj Roznerski ("Chce się żyć", "Supermarket"), Mateusz Janicki ("Supermarket", "Miłość na wybiegu", "Lejdis"), Karolina Kominek ("Wymyk") i Maria Pawłowska. W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Ważnym elementem filmu „Karuzela” jest jego warstwa wizualna. Kamera prowadzona przez Adama Bajerskiego, autora zdjęć m.in. do filmów „Sztuczki” i „Imagine” jest blisko bohaterów, podąża za nimi, idzie za ich emocjami. W filmie znalazła się muzyka skomponowana przez Mikołaja Bugajaka, czołowego producenta nowej polskiej sceny muzycznej, znanego również jako Noon. W filmie znalazły się utwory alternatywnej sceny w wykonaniu, m.in. Fern, Hatti Vatti, Random Trip, Ewy Abart i Marka Dyjaka. To muzyka pokolenia, które weszło w dorosłość w XXI wieku.

Ogólne

Producent

Agora

Tytuł oryginalny

Karuzela

Gatunek

Dramat

Reżyseria

Wichrowski Robert

Obsada

Czop Ireneusz , Mikołajczak Aleksander Karolina Kominek , Małgorzata Zajączkowska , Maria Pawłowska , Mateusz Janicki , Mikołaj Roznerski ,

Scenariusz

Robert Wichrowski

Muzyka

Mikołaj Bugajak

Czas trwania [min]

85

Studio filmowe

EBH Polska , Film Ilumination

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2014

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

1

Napisy

Angielskie

Dźwięk

Polski 5.1 Dolby Digital

Region

2

4 na 5

Opinia pochodzi od:

Bardzo dobrej jakośc...

Bardzo dobrej jakości

4 na 5

Opinia pochodzi od:

estetycznie wykonany...

estetycznie wykonany

3 na 5

Opinia pochodzi od:

produkt zgodny ze zd...

produkt zgodny ze zdjęciem. Efekty świetlne chyba mocno poprawione w Fotoszopie. pilot mocno ograniczony do jednej funkcji zmiany melodii. Brak możliwości włączenia i wyłączenia pilotem. szumy i obrót zabawek wprawiają dziecko w sen :) .

Więcej opinii

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel