Czarna lista

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Czarna lista

  • Czarna lista
- + Dopasuj
dodaj do schowka znajdź podobny
Podziel się:

Przez dwadzieścia lat, były rządowy agent Raymond “Red” Reddington (James Spader, serial TV „Biuro”, „Orły z Bostonu”) znajdował się na liście FBI najbardziej poszukiwanych przestępców. Zajmował się negocjowaniem mrocznych interesów dla przestępców z całego świata, był maklerem biznesu kryminalnego, a prasa nazywała go „Concierge zbrodni”.Teraz, niespodziewanie poddaje się FBI oferując nadzwyczajny układ: w zamian za immunitet, pomoże schwytać najbardziej nieuchwytnych przestępców pod warunkiem , że rozmawiać będzie jedynie z początkująca agentką Elizabeth „Liz” Keen (Megan Boone, serial TV „Prawo i porządek: Los Angeles”) - specjalistką od tworzenia profili psychologicznych. Dla Liz zanosi się na prawdziwe piekło od pierwszego dnia pracy!

DYSK 1
Odcinek 1 - Pilot
Poszukiwany, genialny przestępca Raymond „Ray” Reddington (James Spader) w zamian za immunitet, oferuje FBI pomoc w pojmaniu najbardziej nieuchwytnych terrorystów i przestępców, pod warunkiem, że będzie rozmawiał jedynie z początkującą agentką Elizabeth Keen (Megan Boone), specjalistką od tworzenia profili psychologicznych.

Odcinek 2. The Freelancer (No. 145)
Red oferuje pomoc w schwytaniu niebezpiecznego zabójcy, którego kolejnym celem jest szanowana działaczka na rzecz praw człowieka, walcząca z bezwzględnym kartelem handlu ludźmi. Zapewnia sobie współpracę Liz odkrywając przed nią niepokojące sekrety z przeszłości jej znajdującego się w stanie śpiączki męża. W odcinku występują gościnnie Isabella Rossellini and Jane Alexander.

Odcinek 3. Wujing (No. 84)
Red zabiera Liz na tajne spotkanie, na którym poznaje chińskiego szpiega, który specjalizuje się w likwidowaniu obcych agentów

Odcinek 4. The Stewmaker (No. 161)
Gdy znika świadek w procesie o zabójstwo bezwzględnego szefa kartelu, Red prowadzi Liz i Resslera (Diego Klattenhoff) na ślad nr. 161 z Czarnej Listy - okrutnego zabójcy znanego jako Stewmaker.

DYSK 2
Odcinek 5. The Courier (No. 85)
Red prowadzi Liz i Resslera na ślad ofiary i jej porywacza - nr 85 na Czarnej Liście - tajemniczego kuriera, którego niezdolność do odczuwania bólu sprawia, że jest nie do powstrzymania. Liz odkrywa powiązania Toma (Ryan Eggold) z nierozwiązanym zabójstwem rosyjskiego zbiega.

Odcinek 6. Gina Zanetakos (No. 152)
Liz szuka groźnej terrorystki Giny Zanetakos (gościnnie Margarita Levieva) - nr 152 na Czarnej Liście - co prowadzi ją na ślad spisku mającego na celu detonację radioaktywnej bomy i odkrywa dowody łączące Toma z zabójstwem rosyjskiego zbiega.

Odcinek 7. Frederick Barnes (No. 47)
Red prowadzi Liz na ślad obłąkanego eksperta od broni chemicznej, który uwolnił w waszyngtońskim metrze śmiertelnego wirusa.

Odcinek 8. General Ludd (No. 109)
Red domaga się od Coopera (Harry Lennix) podpisania umowy, zanim zgodzi się powstrzymać kolejny śmiertelny atak terrorystyczny anonimowych anty-kapitalistów. Pogarszający się stan zdrowia ojca Liz prowadzi ją do odkrycia tajemnic ze swej przeszłości.


DYSK 3
Odcinek 9. Anslo Garrick (No. 16) Część 1
Bezwzględny zabójca organizuje atak na FBI, by wyrównać stare rachunki z Redem.

Odcinek 10. Anslo Garrick (No. 16) Część 2
Po porwaniu Reda, Liz ujawnia istnienie kreta. Przecieki mogą zagrozić grupie zadaniowej. Pytania Liz dotyczące przeszłości z powrotem prowadzą do Toma.

Odcinek 11. The Good Samaritan (No. 106)
Kiedy polowanie na kreta w szeregach FBI zagraża zespołowi Czarnej Listy, Liz odkrywa zaskakujące powiązania między seryjnym mordercą, a jego ofiarami. Red metodycznie eliminuje wszystkich zamieszanych w atak na jego życie.

Odcinek 12. The Alchemist (No. 101)
Liz ściga obłąkanego naukowca, który dzięki inżynierii genetycznej pomógł zbiec wielu przestępcom. W swoje poszukiwania kreta Red angażuje informatorów.

DYSK 4
Odcinek 13. The Cyprus Agency (No. 64)
Liz prowadzi śledztwo, które ujawnia szokujący sekret ośrodka adopcyjnego. Red ściga kreta w szeregach FBI, co prowadzi go do odkrycia zaskakującego, nowego podejrzanego.

Odcinek 14. Madeline Pratt (No. 73)
Liz planuje kradzież starożytnego posągu, który ma podobno zawierać cenne szpiegowskie dane, co stawia Reda naprzeciw szanowanej bizneswoman i jednocześnie byłej wspólniczki (gościnnie Jennifer Ehle).

Odcinek 15. The Judge (No. 57)
Liz szukając działacza na rzecz niesłusznie skazanych, ujawnia proceder wymuszania zeznań, w który może być zamieszany Cooper. Red zbliża się do odkrycia powiązań Toma z atakiem na grupę zadaniową. Gościnnie występuje Dianne Wiest.

Odcinek 16. Mako Tanida (No. 83)
Żądny zemsty zabójca bierze na cel Resslera i ujawnia powiązania agenta FBI z Yakuzą. Kiedy Red  zbliża się do prawdy, Jolene (gościnnie Rachel Brosnahan) naciska Toma, by podał jej więcej informacji na temat Liz. Gościnnie występuje Lance Reddick

DISC 5
Odcinek 17. Ivan (No. 88)


Nastoletni hacker podający się za cyberterrorystę z Czarnej Listy grozi sparaliżowaniem Waszyngtonu. Śledztwo toczące zniknięcia Jolene prowadzi Liz coraz bliżej odkrycia tajemnic skrywanych przez Toma.

Odcinek 18. Milton Bobbit (No. 135)
Red identyfikuje obłąkanego mordercę, który przekonuje nieuleczalnie chorych ludzi, by zabijali dla niego. Liz domaga się od Reda współpracy w śledztwie przeciw Tomowi.

Odcinek 19. The Pavlovich Brothers (No. 119-122)
FBI tropi serbskich terrorystów wynajętych do porwania uznanego naukowca posiadającego cenną wiedzę o chińskim projekcie wojny biologicznej. Liz jest coraz bliżej prawdy o Tomie.

DISC 6
Odcinek 20. The Kingmaker (No. 42)
Szukając Kingmakera - człowieka stojącego za sukcesem najpotężniejszych polityków świata - Liz odkrywa rolę Reda w śmierci jej ojca. Gościnnie występują Alan Alda i Linus Roache.

Odcinek 21. Berlin
Groźba uwolnienia śmiertelnego wirusa ujawnia przebiegłą intrygę prowadzącą do zabicia Reda, wymyśloną przez tajemniczego osobnika, który manipuluje Tomem.

Odcinek 22. Berlin: Conclusion
Dzięki śladom z wraku uprowadzonego transportu więziennego FBI rusza w pogoń za poszukiwanym. Liz oczekuje od Reda prawdy o jej zmarłym ojcu.


Ogólne

Producent

Imperial Cinepix

Tytuł oryginalny

The Blacklist

Gatunek

Dramat , Kryminalny , Serial

Obsada

Spader James Todd Boone Megan ,

Czas trwania [min]

22 odcinki po ok. 41 minut

Studio filmowe

Sony Pictures

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Właściwości

Nośnik

DVD

Liczba nośników

6

Napisy

Angielskie , Duńskie , Fińskie , Islandzkie , Norweskie , Polskie , Szwedzkie , Włoskie

Dźwięk

Angielski 5.1 , Polski 5.1 , Włoski 5.1

Format obrazu

1.78:1 , 16:9

Dodatkowo na płycie

MATERIAŁY DODATKOWE w wersji oryginalnej • Komentarze audio producenta wykonawczego do odcinków Pilot, Anslo Garrick część 1 i Berlin: Conclusion • Informator: sceny spoza kadru sezonu 1 • 22 reportaże o realizacji poszczególnych odcinków

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy

Loader...
pixel