Drony w powietrzu, na lądzie i na wodzie - przegląd różnych modeli

Rynek dronów wciąż się rozwija, a ich występowanie w przestrzeni miejskiej przestaje dziwić. Dlatego dziś coraz częściej nie pytamy już po co kupować takie urządzenie, a raczej, który model wybrać. Drony skutecznie opanowały nie tylko przestrzeń powietrzną, bo pojawiają się także na lądzie i w wodzie. Większa różnorodność tych gadżetów to także więcej możliwości. Na które warto zwrócić uwagę?

Proste sterowanie czyli AEE Toruk AP-9


Początkujący użytkownicy mogą mieć duże problemy z poruszaniem dronem we właściwym kierunku. To jak nauka jazdy na rowerze albo pierwsze godziny na kursie prawa jazdy. Często zanim nauczymy się właściwie sterować urządzeniem, zaliczymy wiele spektakularnych kraks i upadków. Co innego jeśli mamy do dyspozycji taki model, który radzi sobie z tym samodzielnie! Toruk posiada funkcję automatycznego lotu. Jeśli ją włączymy możemy zapomnieć o sterowaniu, a skupić się jedynie na ciekawych ujęciach - na przykład przy użyciu kamerki GoPro. Nieocenioną funkcją jest także automatyczny powrót do miejsca startu. Do tego jeszcze oświetlenie LED i możliwość latania do 300 metrów. Ten dron naprawdę imponuje i nie kosztuje tyle, co dobrej klasy samochód.


Najlepszy na wodzie czyli PARROT Hydrofoil New Z


Dron doskonale sprawdzi się nie tylko do filmowania z powietrza. Równie dobrze możemy tworzyć świetne filmy i zdjęcia z poziomu morza, jednego z pięknych mazurskich jezior lub basenu hotelowego. Hydrofoil może dostać się w takie miejsca, w które człowiekowi będzie trudno, choćby w wąskie szczeliny między skałami czy wnętrze jaskiń. Konstrukcja składa się z dwóch modułów: nawodnego podwozia oraz mini-drona latającego. Ten drugi, mimo niepozornych rozmiarów, posiada naprawdę niezłe zdolności - choćby możliwość wykonywania obrotów o 360 stopni i innych podniebnych akrobacji!


Niezawodny w dzień i w nocy czyli PARROT Jumping Night Marshall


Ten pojazd poruszający się na charakterystycznych, dużych kołach, możemy kontrolować w promieniu 50 metrów. Do dyspozycji mamy dwa tryby regulacji kół - albo stawiamy na większą prędkość i stabilność, albo na zwrotność maszyny. Dzięki oświetlaniu LED dron pozostaje widoczny także podczas zabawy w nocy. Jak sama nazwa wskazuje, jego znakiem rozpoznawczym są podskoki na wysokość do 80 centymetrów. Kolejna zaleta? Wbudowany mikrofon, który pozwoli uzupełnić obraz dźwiękami z otoczenia!


Coraz bliżej perfekcji czyli PARROT Bebop 2  


Ten model chyba najbardziej przypomina statek obcych z dawnych filmów science fiction. Opływowe, aerodynamiczne kształty to nie tylko design, ale konkretnie korzyści. Niepozorna konstrukcja wnosi się na 4000 metrów i pracuje bez przerwy nawet 25 minut! W porównaniu do urządzenia poprzedniej generacji, ma także ulepszony, jaśniejszy obiektyw, możliwość filmowania i robienia zdjęć pod kątem 90 stopni, a także możliwość transmisji obrazu na żywo na urządzenia mobilne.


Drony to jedne z tych gadżetów, które mogą wymknąć się spod kontroli i podarowane dzieciom stać się głównie obiektem zainteresowania... rodziców. Nic dziwnego, skoro wcześniej o podobnych zabawkach można było tylko pomarzyć. Teraz umiejętnie wybrany model pozwoli na niesamowite wrażenia dla całej rodziny. I to nie tylko podczas wakacji.

powrót

pixel