Dlaczego warto mieć odtwarzacz sieciowy i który model wybrać?

Słuchanie muzyki wyłącznie z płyt to już przeszłość. Wieża stereo już niedługo będzie tak archaiczna jak walkman na kasety i częściej będzie gościć na internetowych memach niż w naszych domach.

Dlaczego? Bo źródłem naszych ulubionych utworów jest już nie  najbliższy sklep płytowy, a raczej szeroko rozumiany internet. Liczne serwisy muzyczne i aplikacji umożliwiają przechowywanie ogromnej liczby plików muzycznych, układanie dowolnych playlist i współdzielenie ulubionych kawałków ze znajomymi. Jak połączyć możliwość pozyskiwania utworów z różnych źródeł, z odtwarzaniem tychże w wysokiej jakości? Wystarczy urządzenie, które obsługuje różne nośniki i formaty. Taką funkcję spełnia właśnie odtwarzacz sieciowy. Jaki wybrać model? Zależy przede wszystkim od tego, z jakich usług muzycznych korzystamy na co dzień. Zobaczmy, jakie mamy możliwości. Oto przegląd ciekawszych modeli!

Odtwarzacz sieciowy Harman Kardon

Oszczędna opcja mieszcząca się w przedziale do 1000 zł. Korzystając z tego odtwarzacza, posłuchamy radia internetowego, muzyki z chmury, a także Amazon Music. Smukłe rządzenie o niewielkich rozmiarach waży około 1.3 kilograma i daje się zamontować na ścianie.  Ciekawa propozycja - odtwarzacz w cenie dobrego głośnika. Obsługuje najpopularniejsze formaty takie jak MP3, WMA, WaV, Ogg, FLAC.  LG NP8540

Bardzo dobry odtwarzacz z funkcją multiroom. Posiada także tryb auto odtwarzania muzyki  w synchronizacji z innymi urządzeniami. Przykładowo, możemy wracając do domu słuchać muzyki na smartfonie, a po wejściu do pokoju, kontynuować tę samą ścieżkę dźwiękową na nowym urządzeniu. Dźwięk w jakości High Definition pozwala wyłapać najbardziej subtelne niuanse. Prostą i intuicyjną kontrolę zapewnia aplikacja Music Flow Player. Odtwarzacz jest kompatybilny  z najpopularniejszymi serwisami do strumieniowania muzyki: kultowym Spotify, Deezer i Tunein. Świetny zakup także dla wybrednych audiofilów.


Sonos Play:3

Niepozorny sprzęt wyposażony w 3 zintegrowane głośniki i 3 cyfrowe wzmacniacze. Najlepiej sprawdza się w rękach użytkowników Apple. A to za sprawą integracji z każdym iPhonem i iPodem. Obsługuje Last.fm i Napster. Pamięć do stacji radiowych ma praktycznie nieograniczoną, bo zapamięta ich aż 25 000. Do ustawienia w pionie lub poziomie, znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu.


DENON Heos3 

Mały, przenośny odtwarzacz, idealny do niewielkich pomieszczeń. Odtwarza bezprzewodowo muzykę z tabletu, smartfona, z chmury i ze wszelkich urządzeń podpiętych przez port USB. Mocny, czysty dźwięk zapewnia połączenie dwóch dedykowanych driverów pełnozakresowych i dwukanałowego wzmacniacza wysokiej klasy. Obsługuje muzykę na 3 różnych częstotliwościach, współpracuje ze Spotify, Deezer i Napsterem. Umożliwia sterowanie smartfonem przy użyciu aplikacji.  


Jeśli możemy powiedzieć o sobie, że kochamy muzykę, z pewnością docenimy możliwość rozkoszowania się najlepszym wykonaniem ulubionych kawałków płynących nie z głośnika telefonu czy laptopa, ale z urządzenia przeznaczonego dla tych najbardziej wybrednych. Zarówno miłośnicy ciężkiego brzmienia, jak i muzyki klasycznej, odczują przecież różnicę! No i będzie zwyczajnie wygodniej, kiedy nie trzeba będzie zgrywać tych samych utworów na kilka różnych urządzeń, bo jeden odtwarzacz poradzi sobie ze wszystkimi nośnikami.

powrót

pixel