Cechy lodówek Side by Side

Czym charakteryzują się lodówki side by side?
Lodówka side by side, zwana również lodówką amerykańską, jest dużą lodówką z dwoma drzwiami. Komory chłodziarki i zamrażarki znajdują się obok siebie. Lodówki side by side można również znaleźć w europejskich gospodarstwach domowych: są duże i od razu zwracają na siebie uwagę.

Samsung_RSH5ZLBG1
Dwoje drzwi umożliwiają swobodny dostęp do obu komór.
Lodówki side by side trudno przeoczyć ze względu na ich rozmiary i wzornictwo. Pojemność netto wynosi około 400 litrów. Wiele modeli jest wykonanych ze stali szlachetnej. Są z reguły wyposażone w jeden agregat chłodzący komorę chłodziarki i zamrażarki. W takim wypadku nie można odrębnie ustawić temperatury w komorach.
W droższych modelach komory są podłączone do otworów komory zamrażarki. Każda komora ma śrubę regulacyjną, za pomocą której można regulować ilość dopływającego zimnego powietrza, a tym samym temperaturę. Jeśli lodówka ma na przykład w drzwiach dozownik zimnych napojów, można dla niego ustawić niższą temperaturę niż w pozostałej lodówce. Są zawsze wyposażone automatyczny system rozmrażania NoFrost. Zapobiega on przywieraniu opakowań do siebie, opakowania są zawsze czytelne, a zużycie energii niskie. Lodówka nie wymaga okresowego rozmrażania.
Wiele lodówek side by side jest wyposażonych w dodatkowe funkcje:
Wbudowany barek to komora na napoje i potrawy, która jest dostępna za pośrednictwem dodatkowej klapy w drzwiach. W ten sposób nie trzeba otwierać całych drzwi komory chłodziarki.
Do wytwarzania kostek lodu lub kruszonego lodu woda jest automatycznie schładzana. Wymaga to podłączenia dopływu wody do lodówki.
Półki o zmiennej wysokości, umożliwają przechowywanie również dużych butelek.
Oświetlenie w kilku miejscach ułatwia orientację.
Alarm otwartych drzwi informuje o tym, że drzwi nie są całkowicie zamknięte, zapobiegając wydostawaniu się zimna.

powrót

pixel