Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
×
0 0

Uzdatnianie powietrza

Aktualności Więcej

Na targach technologicznych najczęściej nie oglądamy sprzętów, które już za chwilę będą w sprzedaży, a raczej prototypy czy nowinki, które albo wejdą do masowej sprzedaży za kilka lat albo zakończą swój żywot na etapie ciekawostki, zbyt kosztownej czy ekstrawaganckiej, żeby trafiła na rynek konsumencki.

Jaki sprzęt elektroniczny podbił serca Polaków w 2016 roku? Jakie produkty i modele były najchętniej kupowane? Jakie trendy będą podbijać rynek w 2017 roku?Eksperci sieci Saturn przygotowali podsumowanie zeszłego roku oraz przewidują, jakie technologie będą cieszyć się zainteresowaniem w 2017 roku.

Abyśmy mogli czuć się dobrze w swoich mieszkaniach, bez względu na pogodę i inne uwarunkowania, musimy odpowiednio zatroszczyć się o powietrze. W przypadku gdy będziemy przebywać w pomieszczeniach, w których panuje zbyt wysoka temperatura, lub wilgoć będziemy narażenie na cały szereg nieprzyjemności. Gdy tylko w naszym domu pojawi się to zjawisko, bardzo szybko jego następstwem będą groźne dla naszego zdrowia grzyby i pleśń. Aby temu zapobiec, należy sięgnąć po odpowiednie urządzenia, których zadaniem jest uzdatnianie powietrza. Mogą to być zarówno: osuszacze powietrza, pochłaniacze wilgoci, jak i oczyszczacze. Dzięki nim nadmiar pary wodnej zostanie bardzo szybko odprowadzony z naszego mieszkanie, a tym samym będą panowały w nim idealne warunki. Bardzo często możemy spotkać się także ze zgoła odmienną sytuacją w naszych domach. Zwłaszcza w czasie zimy za sprawą mocno grzejących kaloryferów powietrze staje się nadmiernie suche, co nie tylko może wpływać na problemy z oddychaniem, ale również w wielu przypadkach jest przyczyną duszącego kaszlu. Aby uniknąć takiej sytuacji, bardzo wskazane jest zainstalowanie w poszczególnych pomieszczeniach nawilżaczy, które unormują tą kwestie. Zwłaszcza rodzice małych dzieci powinni na tą sprawę zwrócić szczególną uwagę. W gorące dni natomiast świetnie sprawdzą się różnego typu wentylatory i kilmatyzatory. Jak więc widzimy, mimo niesprzyjającej pogody, lub nieodpowiedniej izolacji naszego domu, mamy możliwość bardzo skutecznego przeciwdziałania różnym niepokojącym następstwom wilgoci, wysokiej lub niskiej temperatury, jak również zbyt intensywnemu nagrzewaniu pomieszczeń. Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie urządzenia.
pixel